ОБЈЕКАТ ПАО НА ПОЉСКУ ТЕРИТОРИЈУ, НИЈЕ ПРОЈЕКТИЛ: Хитно се огласила војска

ЈЕДАН објекат је ушао данас у пољски ваздушни простор током руског напада на Украјину и вероватно је слетео на пољску територију, јавила је пољска државна новинска агенција ПАП, позивајући се на оперативну команду пољске војске.

ОБЈЕКАТ ПАО НА ПОЉСКУ ТЕРИТОРИЈУ, НИЈЕ ПРОЈЕКТИЛ: Хитно се огласила војска

Фото: Shutterstock/Википедија/Илустрација

Агенција наводи да је у току потрага за објектом који, како се истиче, није пројектил.

- Током масовног напада у понедељак на украјинску територију, вероватно је неки објекат слетео на пољску територију - рекао је оперативни командант Оружаних снага Пољске генерал Маћеј Клис. Према његовим речима, објекат су детектовале најмање три радарске станице. Пољска, чланица НАТО-а, граничи се са Украјином и пружа подршку Кијеву од почетка руске инвазије у фебруару 2022. године, наводи Ројтерс.

Објекат који је раније данас ушао у ваздушни простор Пољске током напада Русије на Украјину највероватније је био дрон, саопштио је накнадно портпарол пољске војске Јацек Горишевски.

Најмање пет особа погинуло је јутрос широм Украјине када су руске снаге лансирале више од 100 пројектила и око 100 дронова. У нападима су оштећени енергетски објекти широм земље, а поједина подручја остала су без електричне енергије, а понегде је нестала и вода, рекли су украјински званичници.

Руска војска саопштила је да су њене снаге јутрос извеле масовни удар високопрецизним оружјем и беспилотним летелицама на објекте критичне енергетске инфраструктуре који су обезбеђивали рад војноиндустријског комплекса Украјине. Експлозије су се чуле у Кијеву, Луцку, Запорожју, Одеси, Лавову, Харкову и другим украјинским градовима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић бљује ватру

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"

САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.

12. 06. 2026. у 17:33

Коментари (0)

ФУДБАЛСКА ПЛАНЕТА НА НОГАМА! Меридиан те води у земљу новог СВЕТСКОГ ШАМПИОНА и дели 500.000 РСД бонуса СВАКОГ ДАНА!