"ПОСЕТА ЈЕ СВЕДОЧЕЊЕ ДУГОГ И СТАБИЛНОГ ОДНОСА": Моисејев стигао у Њу Делхи, очекују га састанци са Индијским војним званичницима
НАЧЕЛНИК штаба одбране генерал Анил Чаухан одржао је у понедељак опсежне разговоре са главнокомандујућим руске морнарице адмиралом Александром Моисејевим са фокусом на јачању поморске сарадње између две стране.
Tanjug
- Посета је сведочење дугог и стабилног односа између морнарица Русије и Индије. Ова посета има за циљ јачање билатералних поморских односа између Индије и Русија, као и истраживање нових путева за поморску сарадњу - наводи Министарство одбране у саопштењу за јавност.
Адмирал Моисејев позвао је адмирала Динеша К Трипатија, шефа Индијске морнарице, у понедељак у главном граду земље.
Двојица лидера разговарали су о механизму сарадње и мерама за даље јачање сарадње између ове две земље.
Руски врховни командант је дочекан са свечаном почасном гардом у Њу Делхију.
Индијска ратна морнарица сарађује са Руском федерације на многим фронтовима који укључују оперативну интеракцију, обуку, хидрографску сарадњу и размену стручњака у различитим областима кроз ИРИФЦ М&МТЦ механизам између две земље, саопштило је министарство.
Моисејев такође очекују састанци са начелником кабинета за одбрану, секретаром одбране, замеником начелника ваздушног штаба и националног координатора за поморску безбедност Индије, у оквиру својих званичних ангажмана у Њу Делхију.
Осим Њу Делхија, Моисејев ће такође посетити Мумбај, где ће одржати билатералне разговоре са заменик заставника, Западном поморском командом, као и посетити домаће ратне бродове и подморнице.
БОНУС ВИДЕО:
РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области
Препоручујемо
РУСКИ БРОДОВИ ИСПЛОВИЛИ ИЗ ХАВАНЕ: Ескадра се упутила ка Атлантику на друге мисије
30. 07. 2024. у 22:47
ПОКОЉ РУСА КОД ПОКРОВСКА, ОБЈАВЉЕНИ СНИМЦИ: Кренули у напад под окриљем магле, погинуло око 90 војника (ВИДЕО)
УКРАЈИНСКЕ снаге одбиле су велике руске нападе у једном дану у правцу Покровска, у Доњецкој области, усмртивши око 90 руских војника, јавља Кијев пост.
01. 02. 2026. у 16:56
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)