ВЕТАР ОБАРАО СТАБЛА, ВОДА ПОПЛАВИЛА БРОЈНЕ УЛИЦЕ: Невреме оставило страшне последице у региону (ВИДЕО)
ЈАКО невреме које је у понедељак ноћ погодило шире сплитско подручје задало је доста посла ватрогасцима који су углавном радили на санацији саобраћајница и уклањали почупана стабла, али и пумпали воду из поплављених подрума.
Фото: Принтскрин/Јутјуб/Dalmacija Danas
Радници Јавне ватрогасне станице (ЈВП) у Сплиту, заједно са колегама из Добровољног ватрогасног друштва (ДВД) Сплит, током ноћи уклањали су покидана стабла са улица.
Већ око 23 часа су стабла почела да падају углавном у центру града и то на саобраћајнице и паркирана возила на Мажуранићевом шеталишту, у Каштеланској, Звонимировој, Рендићевој, Зринско-Франкопанској, Планчићевој и Старчевићевој улици.
У Вишкој улици на Бачвицама, те на Путу Фирула били су поплављени подруми, што је такође захтевало интервенцију ватрогасаца.
Осим Сплита, невреме са олујом, грмљавином и обилном кишом је погодило и Каштела, шире макарско подручје, отоке Хвар, Брач, Вис и Шолту, те с мањим интензитетом и падавинама остатак жупаније.
У кратком времену тако је у Сплиту пало више од 25 литара кише по метру квадратном, пише 24сата.хр
Далмација данас пише да је олуја била и на макарском и дубровачком подручју, као и на Муртеру, где је ноћас до 1.30 сати пала чак 51 литра кише по метру квадратном. Толико кише на Муртеру падне у целом августу.
БОНУС ВИДЕО: ЗОРАНА АРУНОВИЋ: Срећа не постоји
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)