МАРИЈА ОСУЂЕНА НА ДОЖИВОТНУ РОБИЈУ ЗБОГ ШВЕРЦА КОКАИНА: Десет година после хапшења стигла на издржавање казне у својој земљи
РУСИЊА Марија Дапирка, осуђена у Вијетнаму на доживотну робију због шверца кокаина, предата је Руској Федерацији после десет година од привођења.
Фото: Принтскрин ВК
То је за РЕН ТВ саопштио генерални конзулат Русије у Хо Ши Мину на југу Вијетнама.
Прецизира се да је жена долетела 8. августа из Хо Ши Мина у Москву у пратњи конвоја Федералне казнено-поправне службе Руске Федерације.
- Пребацивање Рускиње на даље издржавање казне на територију Русије извршено је у оквиру релевантног билатералног споразума - саопштио је Генерални конзулат Руске Федерације.
Напомиње се да је изручење Марије Дапирке резултат дугогодишњег мукотрпног рада низа државних органа на обе стране.
(ало.рс)
Препоручујемо
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
СПАС У 10 СЕКУНДИ: Како сами себи можете да помогнете у случају срчаног удара
ИНФАРКТ је један од најчешћих узрока изненадне смрти, и то све чешће код младих особа.
29. 01. 2026. у 07:41
Коментари (0)