ВРУЋИНА КОСИ ЈАПАНЦЕ: Више од 120 људи преминуло од топлотног удара у Токију у јулу
ВИШЕ од 120 људи преминуло је од топлотног удара у главном граду Јапана, Токију, у јулу када је просечна температура у земљи достигла рекордне вредности, а упозорења на врућине била су на снази већи део месеца, саопштиле су данас јапанске власти.
Фото Pixabay free images
Више од 37.000 људи лечено је у болницама од топлотног удара широм Јапана од 1. до 28. јула, рекли су званичници, пренео је АП.
Према јапанским медицинским службама, велики број од 123 особе преминуле од топлотног удара биле су старије особе.
Како се наводи, само две особе су преминуле на отвореном простору, а већина умрлих није користила клима-уређаје, упркос томе што су их инсталирали.
Ово је највећи број смртних случајева у Јапану од топлотног удара након што је у Токију у јулу 2018. године било забележено 127 смртних случајева.
Просечна температура у Јапану у јулу ове године била је за 2,16 степени Целзијусових виша од просека у последњих 30 година, што је најтоплији јули од када је Јапанска метеоролошка агенција почела да води евиденцију 1898. године.
У већем делу Токија и западног Јапана данас је на снази упозорење на високе температуре, а у центру Токија је измерена температура од око 34 степени.
Метеоролози предвиђају температуре од 35 степени и више у Јапану током овог месеца.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ТОП ГАН: Пилоти руске северне флоте изводе вежбе изнад Баренцовог мора
Препоручујемо
ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је шокиран и огорчен покушајем Кијева да изведе напад на државну резиденцију председника Русије Владимира Путина, изјавио је помоћник председника Руске Федерације Јуриј Ушаков.
29. 12. 2025. у 17:38
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.
29. 12. 2025. у 13:08
Коментари (0)