"ИЗРАЕЛ ЈЕ ПОЧИНИО ВАРВАРСТВО КОЈЕ ЋЕ ЗАСЕНИТИ ХИТЛЕРА": Ердоган бесан, није бирао речи - Они су претња целом човечанству!
ПРЕДСЕДНИК Турске Реџеп Тајип Ердоган изјавио је данас на састаку покрајинских председника његове партије АКП да је Израел претња не само Палестини и Либану, већ читавом човечанству и свету.
AP Photo/Petros Karadjias
- Једина држава у нашем региону која тражи своју сигурност кроз агресију, масакре и отимање земље је Израел. Држава која се понаша као терористичка организација је Израел - поручио је он.
Истакао је да је Израел "починио варварство које ће засенити Хитлера", а да је Газа данас највећи логор за истребљење, преноси Анадолија.
Осудио је западне лидере који, како је рекао, са дистанце посматрају догађаје у Појасу Газе скоро 300 дана, уместо да осигурају међународну безбедност.
- Колико још хиљада деце мора да умре да би видело да инвазивна политика Израела прети целом региону. Овај геноцид, ова бруталност, ово варварство морају се одмах зауставити, савезом човечанства, пре него што буде прекасно - рекао је Ердоган.
Он је такође критиковао главну опозициону партију ЦХП која је наводно оптужила Ердоганову владу за експанзионизам и нагласио да је "Плава домовина део наше отаџбине".
Председник је такође осудио церемонију отварања Олимпијских игара у Паризу као "неморалну" и тврдио да она указује на претњу са којом се свет суочава.
- Срамотна сцена у Паризу увредила је не само католички свет, не само хришћански, већ и нас колико и њих - закључио је Ердоган.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: ПРОПАЛЕСТИНСКИ ПРОТЕСТАНТИ У ВАШИНГТОНУ: Погледајте како спаљују лик Нетанјахуа
Препоручујемо
ЕРДОГАН ДОЛИВА УЉЕ НА ВАТРУ: Шокантна изјава турског председника, најављује рат Израелу?
28. 07. 2024. у 22:34
ЕРДОГАН ПОТЕЗОМ ШОКИРАО СВЕ: Снимак о коме бруји јавност, коментари се само нижу (ВИДЕО)
28. 07. 2024. у 19:28
ЕРДОГАН ОТКРИО НОВИНАРИМА У АВИОНУ: Ово је паклени план ЕУ против Мађарске
21. 07. 2024. у 17:45
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)