МАДУРО ОСВОЈИО ТРЕЋИ МАНДАТ: Опозиција се припрема да оспори резултате
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро освојио је трећи мандат, саопштено је из изборне комисије ове земље на основу 80 одсто пребројаних гласова, а преноси АП.
Фото: ЕПА
Председник Венецуеле Николас Мадуро, који је, према подацима изборне комисије, победио на јучерашњим председничким изборима у тој земљи, саопштио је данас да је његов реизбор тријумф мира и стабилности.
Он је такође поновио своју тврдњу из предизборне кампање да је изборни систем Венецуеле транспарентан, преноси Ројтерс.
Национално изборно веће Венецуеле саопштило је претходно да је на основу резултата са обрађених 80 одсто изборних места актуелни председник Венецуеле Николас Мадуро освојио 51,2 одсто гласова и победио на председничким изборима, чиме је обезбедио трећи мандат.
Његов протвикандидат, представник опозиције Едмундо Гонзалес Урутиа освојио је 44,2 одсто гласова, према подацима изборне комисије.
Опозиција је саопштила да се припрема да оспори резултате које је саопштила изборна комисија, преноси АП. Представници опозиције изјавили су да подаци које су прикупили од својих представника на изборима у 30 одсто бирачких центара показују да је Гонзалес победио Мадура.
- Резултати се не могу сакрити. Земља је мирно изабрала промену - написао је Гонзалес на Твитеру пре објављивања резултата изборне комисије, преноси Скај њуз.
Амерички државни секретар Ентони Блинкен позвао је данас изборне власти Венецуеле да објаве детаљну табелу са резултатима гласања на јучерашњим председничким изборима како би се обезбедила, према његовим речима, "транспарентност и одговорност".
Блинкен је додао да је од "виталног значаја" по завршетку гласања да се сваки глас преброји поштено и транспарентно, преноси Ројтерс.
- Сједињене Државе честитају народу Венецуеле на њиховом учешћу на председничким изборима 28. јула упркос значајним изазовима и дубокој забринутости у вези са процесом - навео је Блинкен у саопштењу.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
МЕСЕЦ ИЗНАД ПОСЕЈДОНОВОГ ХРАМА: Погледајте призор који оставља без даха
Препоручујемо
ДОБРОДОШЛИЦА ЗА РУСЕ: Венецуела поздравља долазак руских ратних бродова
03. 07. 2024. у 09:31
РУСКИ РАТНИ БРОДОВИ СТИГЛИ У ВЕНЕЦУЕЛУ: Испуниће веома битан војни задатак (ВИДЕО)
02. 07. 2024. у 21:12
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)