ХАРИС ОСУДИЛА ПАЉЕЊЕ ЗАСТАВЕ САД: У Америци нема места антисемитизму и мржњи

ПОТПРЕДСЕДНИЦА САД Камала Харис осудила је данас, како је рекла, "гнусне поступке непатриотских демонстраната" испред железничке станице у Вашингтону, где су неки пропалестински демонстранти спалили америчке заставе уочи протеста због посете израелског премијера Бењамина Нетањахуа.

ХАРИС ОСУДИЛА ПАЉЕЊЕ ЗАСТАВЕ САД: У Америци нема места антисемитизму и мржњи

Foto: Profimedia

-Осуђујем паљење америчке заставе. Та застава је симбол наших највиших идеала као нације и представља обећање које Америка пружа. Никада не би требало да буде оскрнављена на тај начин, навела је Харис у саопштењу које је објавила Бела кућа, пренео је Глас Америке.

Она је поручила да осуђује "све појединце који се повезују са бруталном терористичком организацијом Хамас, која је обећала да ће уништити државу Израел и убијати Јевреје".

-Про-Хамасовски графити и реторика су гнусни и не смемо их толерисати у нашој држави, навела је она.

Харис је додала да подржава право на мирне протесте - "али будимо јасни: антисемитизму, мржњи и насиљу било које врсте нема места у нашој држави".

Иако је већина демонстраната мирно протестовала и скандирала, дошло је до сукоба појединих учесника протеста са полицијом, а надлежни су саопштили да су ухапсили укупно 15 људи.

Испред станице, близу Конгреса, поједини пропалестински демонстранти запалили су америчку заставу, заједно са ликом Нетањахуа, и офарбали фонтану Кристофера Колумба и репродукцију звона слободе уз поруке попут "Хамас долази", "Слободна Газа", "Сви ционисти су копилад" и "Слободна Палестина."

Полиција је саопштила да је у неколико наврата морала да користи сузавац и бибер спреј.

Понашање дела демонстраната осудили су чланови Конгреса и Сената из обе странке.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ТОП ГАН: Пилоти руске северне флоте изводе вежбе изнад Баренцовог мора

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је дубока операција - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.

06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ВЕЛИКА ВИНА НАСТАЈУ НА ВЕЛИКИМ ЛОКАЦИЈАМА: Oткривамо зашто винарија Ердевик и Фрушка гора имају идеалне услове за шардоне