ХАОС НА УЛИЦАМА: Ухапшене десетине учесника протеста против корупције

23. 07. 2024. у 16:23

СНАГЕ безбедности Уганде данас су ухапсиле више десетина људи који су покушали да дођу до зграде парламента како би демонстрирали против корупције у земљи.

ХАОС НА УЛИЦАМА: Ухапшене десетине учесника протеста против корупције

Фото: Профимедиа

На улицама Кампале присутне су јаке снаге полиције и војске, пренео је АП.

Демонстрације су, између осталог, изазване све чешћим оптужбама на рачун председнице парламента Аните Амонг која је одбацила позиве да поднесе оставку због навода о незаконитом трошењу њене канцеларије и проневери државних средстава.

Председник Уганде Јосевери Мусевени који је на власти од 1986. назвао је уличне протесте недопустивим  и упозорио њихове организаторе у говору на државној ТВ да се “играју ватром”.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: НАХРАНИЛИ 400 ГЛАДНЕ ДЕЦЕ И НАПРАВИЛИ ДВА БУНАРА: Срби у хуманитарној мисији у Уганди

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута