ХУТИ ОДАПЕЛИ "СТРЕЛЕ" КА ИЗРАЕЛУ: Прете ударима на луке и прекидом поморског саобрћаја
ЗАОШТРАВАЈУ се тензије на Блиском истоку. Нове претње данас су одаслате на релацији Хути - Израел. Ови побуњеници, који уживају подршку Ирана, запретили су ударима на израелске луке и нафтна поља, као и новим прекидима поморског саобраћаја.
Фото Танјуг/АП/Osamah Abdulrahman
Хути планирају да нападну израелске луке на Медитерану, Ашдод, Ашкелон и Хаифу као и луку на Црвеном мору Еилат. Мета ће бити и нафтна поља на Медитерану, као и танкери који превозе нафту из Азербејџана и Казахстана за Израел преко источног Медитерана.
Хути такође планирају да изведу нападе на поморски трговински саобраћај на Медитерану и Индијском океану, и намеравају да при том употребе пројектиле дугог домета.
Ово су навели извори из главног града Јемена Сане које је цитирао лист Ал Акбар близак либанском Хезболаху. Војни лидери Хута су додали на своју листу мета нове циљеве, као одговор на израелске узвратне ударе на јеменску луку Ходеида коју контролишу Хути након напада дроном на Тел Авив, пренео је Тајмс оф Израел.
Препоручујемо
ТАКЕР КАРЛСОН О МАСАКРУ НАД ИРАНСКИМ ДЕВОЈЧИЦАМА: За Америку се не вреди борити
10. 03. 2026. у 09:38
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)