АМЕРИКА ЋУТИ О ТОМЕ ДА ЈЕ УКРАЈИНСКА ПВО ПОГОДИЛА БОЛНИЦУ У КИЈЕВУ: Огласио се руски амбасадор у САД
САД ћуте о томе да је украјинска ПВО ракета погодила болницу у Кијеву како би искористила ситуацију за нове испоруке наоружања, изјавио је руски амбасадор у Вашингтону Анатолиј Антонов, преноси РИА Новости.
Фото: Профимедиа
- Сједињене Државе лицемерно ћуте о чињеници да се испоставило да је бојева глава која је погодила цивилну инфраструктуру украјинска противваздушна ракета. Ово није први пут да смо видели да режим у Кијеву дрско приписује сопствене варварске злочине Руској Федерацији - рекао је Антонов у саопштењу које је објавила амбасада.
Како је истакао амбасадор, „хистерија око оштећене болнице у Кијеву, која се шири у Сједињеним Државама, пример је бесне антируске пропаганде“.
- Амерички званичници и локални посматрачи, не схватајући чињенице, цинично користе трагедију против наше земље - нагласио је он.
Foto: Printskrin
Према речима дипломате, оно што се догодило говори само једно: Запад треба да престане да снабдева кијевски режим оружјем, које убија цивиле у Русији и самој Украјини.
- Међутим, реалност је да су инцидент са порушеном болницом, који се догодио уочи самита НАТО- а у Вашингтону, западни покровитељи Кијева очигледно схватили као „одличан поклон“ да оправдају даљу ескалацију сукоба и наставак рата до последњег Украјинца - закључио је Антонов.
Фото: Профимедиа
Министарство одбране Русије раније је саопштило да изјаве о намерном удару на цивилне циљеве у Украјини нису тачне, да је уништење болнице у Кијеву изазвано падом украјинске ПВО ракете.
Препоручујемо
СТОЛТЕНБЕРГ О РАКЕТИРАЊУ УКРАЈИНЕ: Осуђујем ужасне руске нападе и убијање цивила
09. 07. 2024. у 07:27
РУСИ СЕ ОГЛАСИЛИ ПОСЛЕ МАСОВНОГ РАКЕТНОГ НАПАДА НА УКРАЈИНУ: Престаните да хистеришете
08. 07. 2024. у 13:15 >> 13:15
ТРАМП НАЦРТАО НОВЕ МЕТЕ, ПРЕТИ ОД АМЕРИКЕ ДО ЕВРОПЕ! Шок у Каракасу, потпуни заокрет Мадурове потпредседнице
САД су у суботу у војној акцији у Каракасу отеле председника Венецуеле Николаса Мадура и његову супругу Силију Флорес, који су спроведени у Градску притворску јединицу у Њујорку, где ће им се судити по оптужници за кријумчарење наркотика. Пратимо уживо најновији развој догађаја након драматичне америчке операције у Венецуели.
05. 01. 2026. у 08:27 >> 09:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)