РУСКА ПРИВРЕДА У МАЈУ УБРЗАЛА РАСТ: Покретачи прерађивачка индустрија и грађевинарство
РУСКА привреда је у мају убрзала годишњи раст са априлских 4,4 одсто на 4,5 одсто, показују подаци које је објавило Министарство економије Русије. Како се наводи, економија Русије је у првих пет месеци 2024. порасла за пет одсто у односу на исти период прошле године.
Foto: Printskrin
Министарство економије Русије додаје да су главни покретачи економског раста прерађивачка индустрија и грађевинарство, преноси Комерсант.
Производња рачунара, електронике и оптичке опреме је у петомесечном периоду од јануара до маја 2024. порасла за скоро 40 одсто у односу на исти период прошле године, а позитивна динамика је забележена и у прехрамбеној и хемијској индустрији.
Према прогнози централне Банке Русије, руски БДП ће ове године порасти у распону 2,5 до 3,5 одсто, а у 2025. се очекује раст у распону између 1,5 и 2,5 одсто.
Министарство економије Русије је у априлској прогнози навело да ће раст БДП-а те земље бити 2,8 одсто у 2024, затим 2,3 одсто у 2025. и 2,3 одсто у 2026. години.
На крају прошле године је руска привреда порасла за 3,6 одсто, а у првом кварталу 2024. за 5,4 одсто.
(рт.рс)
БОНУС ВИДЕО - РУСКА КРСТАРИЦА У МЕДИТЕРАНУ: Тихоокеанска флота изводи вежбе
Препоручујемо
ШАМАР ЗЕЛЕНСКОМ ОД МАЂАРСКОГ ПРЕМИЈЕРА: Огласио се Кремљ након састанка Путина и Орбана
05. 07. 2024. у 15:48
АКО АМЕРИКА РАСПОРЕДИ РАКЕТЕ И РУСИЈА ЋЕ: Путин поручио Западу да ће деловати реципрочно
04. 07. 2024. у 17:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда
РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.
05. 06. 2026. у 11:49
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)