БЕЛОРУСИЈА СПРЕМНА ДА ОДГОВОРИ НА ПРОВОКАЦИЈЕ: Ситуација на граници напета, НАТО не попушта

05. 07. 2024. у 10:09

СИТУАЦИЈА на граници Белорусије и Украјине остаје напета, НАТО такође наставља да појачава присуство на западним границама републике, изјавио је Владимир Купријањук, заменик начелника Генералштаба Оружаних снага Белорусије.

БЕЛОРУСИЈА СПРЕМНА ДА ОДГОВОРИ НА ПРОВОКАЦИЈЕ: Ситуација на граници напета, НАТО не попушта

Фото: Профимедиа/Илустрација

- Данас је само у Пољској и балтичким земљама распоређено 10 мултинационалних борбених тактичких група са укупним бројем од преко 11 хиљада војника и то не узима у обзир војне формације националних оружаних снага наших суседа. Руководство НАТО-а спроводи планове за даље повећање свог војног присуства на територијама у близини. У том контексту, ситуација на нашој јужној граници такође остаје тешка и напета - рекао је Купријањук на брифингу у петак.

Белорусија и њени савезници ће одговорити на сваки покушај провокације на украјинској граници, изјавио је Владимир Купријањук, заменик начелника Генералштаба Оружаних снага Белорусије.

- Упркос тешкој ситуацији на јужним границама (граница са Украјином), нема ескалације ситуације са наше стране и нећемо, заједно са нашим савезницима, сигурно одговорити на било какве покушаје провокације - рекао је Купријањук на брифингу у петак.

Такође је изразио уверење да ће на крају „здрав разум превладати“.

БОНУС ВИДЕО: ДВА БРОДА ПРИСТАЈУ У ВЕНЕЦУЕЛАНСКУ ЛУКУ - Руска поморска флота завршила вежбе на Атлантском океану

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ИЗБОЛА МУЖА ЈЕР ЈЕ ПСОВАО ТЕЛЕВИЗОР! Лекари хитне помоћи нису могли да верују шта се десило