ХЛАДАН ТУШ ЗА КИЈЕВ: Ужасне вести за Зеленског
НАТО не намерава да прими Украјину у своје редове, упркос свим формалним обећањима, пише колумниста америчког листа „Њузвик“ Данијел Депетрис.
FOTO: Tanjug/AP
- Упркос свим формалним изјавама о томе да врата НАТО треба да остану отворена за нове чланове, до сада би требало да буде потпуно јасно да Алијанса не жели да се Украјина придружи њеним редовима - оцењује новинар.
Како истиче, у НАТО су спремни да снабдевају Кијев оружјем и новцем како би се борио против Русије, пошто је Москва главни противник Алијансе. Међутим, додаје Депетрис, НАТО није спреман да уђе у директну конфронтацију са Русијом због Украјине.
- Украјина одавно чека на чланство у НАТО. Наставиће да чека, вероватно, вечно, ма какве слатке речи западни лидери шапутали на уво Владимиру Зеленском - закључио је стручњак.
Подсећамо, крајем септембра 2022. Владимир Зеленски је саопштио да Кијев подноси захтев за улазак у НАТО по убрзаној процедури. Истовремено, генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг изјавио је да је пуноправно чланство Украјине у Алијанси немогуће током оружаног сукоба.
(Спутњик)
Препоручујемо
КЛИЧКО САОПШТИО ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА СТАНОВНИКЕ КИЈЕВА: Све службе крећу на лице места
27. 06. 2024. у 22:00
ИРАН ПОРКЕНУО НОВИ ТАЛАС НАПАДА: Погођен аеродром у Кувајту, ракете падају на Дубаи (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 16:59
ПРОЈЕКТИЛИ ПАДАЈУ НА ДУБАИ: Погледајте невероватан снимак, снажна експлозија (ВИДЕО)
Дописници агенције АФП чули су снажну експлозију у Дубаију у суботу, а један од њих видео је облак дима како се уздиже изнад града.
28. 02. 2026. у 16:42
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (0)