УДРУЖЕНЕ ОРУЖАНЕ СНАГЕ РУСИЈЕ И БЕЛОРУСИЈЕ: Почела друга фаза нестратешких нуклеарних војних вежби

У РУСИЈИ је почела друга фаза вежби нестратешких нуклеарних снага, саопштило је Министарство одбране те земље.

УДРУЖЕНЕ ОРУЖАНЕ СНАГЕ РУСИЈЕ И БЕЛОРУСИЈЕ: Почела друга фаза нестратешких нуклеарних војних вежби

Фото: Профимедиа

- У складу са одлуком председника Руске Федерације, почела је друга фаза вежбе нестратешких нуклеарних снага - наводи се у саопштењу.

Како је предвиђено, јединице оружаних снага Русије и Белорусије ће увежбавати борбену употребу нестратешког нуклеарног наоружања.

- Вежбе имају за циљ одржавање спремности људства и технике јединица за борбену употребу нестратешког нуклеарног наоружања Русије и Белорусије у циљу безусловног осигурања суверенитета и територијалног интегритета Савезне државе - додаје се у саопштењу.

Претходно, у оквиру прве етапе вежбе, припадници ракетних јединица Јужног војног округа реализовали су задатке допремања специјалне муниције за оперативно-тактички ракетни систем „искандер“, пуњење лансера и прикривени одлазак на назначене позиције ради припрема за лансирање пројектила.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: ЕКВАДОРСКИ ЗАТВОР: Погледајте како изгледа кад уђе 1000 војника

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

НАКОН ПРЕСТАНКА РАДА НА РТС-У: Огласила се Косјерина, ево где се налази (ФОТО)