СТАВ КИНЕ ЈАСАН: Војска увек спремна да спречи независност Тајвана
КИНЕСКИ министар одбране Донг Ђун упозорио је данас да је војска спремна да "присилно" заустави независност Тајвана, али је позвао на обимнију размену са САД.
Фото: ЕПА
- Увек смо били отворени размену и сарадњу, али за то је потребно да се обе стране сретну на пола пута - нагласио је Донг у свом говору на форуму "Дијалог Шангри Ла" у Сингапуру, где се крајем седмице састао са америчким министром одбране Лојдом Остином.
Овогодишњи форум у Сингапуру одржава се седмицу након што је Кина одржала маневре око Тајвана и упозорила је на могући сукоб са снагама тог острва након инаугурације председника Лај Чингтеа, преноси АФП.
Донг је у обраћању присутнима на форуму нагласио да је кинеска армија увек била неуништива и снажна снага за одбрану уједињења домовине и да ће увек деловати одлучно и присилно како би спречила независност Тајвана и како би осигурала да слични покушају буду неуспешни.
Према његовим речима, ко год се усуди да одвоји Тајван од Кине биће уништен и суочиће се са сопственим уништењем.
БОНУС ВИДЕО: ПУЦЊАВА У АМЕРИЦИ: Погледајте снимак из Минеаполиса
Препоручујемо
ЈАК ЗЕМЉОТРЕС НА ТАЈВАНУ: Потрес се догодио на 11 километара од града Хуалијена
31. 05. 2024. у 21:49
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)