"УСИЈАНЕ ГЛАВЕ ДАЈУ НЕОДГОВОРНЕ И ПРОВОКАТИВНЕ ИЗЈАВЕ" Песков: Ратни занос западњака почиње да доминира – Путин и војска спремају контрамере
РАТНИ занос западњака почиње да доминира, а Русија треба да предузима мере и настави специјалну војну операцију, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
Фото: Профимедиа
- Ситуација се погоршава. Поново почиње да доминира острашћени ратни занос западњака. Треба да предузмемо мере, останемо при своме и наставимо специјалну војну операцију - рекао је Песков за лист „Известија“.
Он је истакао да је изјава генералног секретара НАТО-а Јенса Столтенберга о нападима на руску територију западним оружјем „провокативна“.
Песков је констатовао да на Западу нема јединства по питању укидања забране Кијеву да изводи нападе на циљеве унутар руске територије.
- Постоје усијане главе које дају потпуно неодговорне, провокативне изјаве, а ту убрајам и недавну изјаву Столтенберга - рекао је портпарол Кремља.
Како је додао, на Западу има и оних који се питају да ли је потребна даља ескалација ситуације.
Упитан каква може бити одговор Русије на поменуте акције и какве ће то имати последице, Песков је нагласио да то знају председник земље и војска.
- То зна наш врховни командант и наши војници који предузимају одговарајуће контрамере и спремају се за њих - поручио је Песков.
Подсећамо, министри одбране земаља ЕУ данас ће разговарати о укидању ограничења за Украјину да изводи нападе на циљеве на територији Русије, на шта је раније позвао генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ЛАНСИРАНЕ ХАМАСОВЕ РАКЕТЕ: Први пут после четири месеца
Препоручујемо
"НАТО УВЕЖБАВА ИЗВОЂЕЊЕ НУКЛЕАРНИХ УДАРА": Опасне активности на граници са овом државом
28. 05. 2024. у 07:57
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)