ИЗРАЕЛСКИ ТЕНКОВИ УШЛИ У ЦЕНТАР РАФЕ: Читаву ноћ бомбардован град, дејствовала и авијација
ИЗРАЕЛСКИ тенкови су први пут у уторак стигли до центра Рафе, према изјавама сведока, три недеље након почетка копнене операције у јужном делу Газе која је изазвала глобалну осуду.
Фото: Профимедиа
Сведоци су рекли да су тенкови примећени близу џамије Ел Авда, централног обележја у Рафи, преноси Ројтерс.
Израелска војска је саопштила да њене снаге настављају операцију у Рафи, али није коментарисала извештаје о напредовању према центру града.
Током ноћи, израелске снаге су бомбардовале град ваздушним нападима и тенковском ватром, упркос међународном протесту због напада у недељу који је изазвао пожар у шаторском кампу, при чему је погинуло најмање 45 Палестинаца, више од половине њих деце, жена и старијих особа.
Од тог напада, најмање 26 особа је убијено израелском ватром у Рафи, саопштили су званичници у енклави којом управљају милитанти Хамаса.
Израелски тенкови су се кретали према западним деловима града и заузели положаје на брду Зуруб на западу Рафе, у једној од најгорих ноћи бомбардовања, према извештајима становника.
Милион људи избегло из Рафе
Око милион људи побегло је из Рафе у последње три недеље, саопштила је у уторак палестинска агенција Уједињених нација за избеглице (УНРВА).
УНРВА је саопштила да се бег из Рафе „десио без безбедног места и усред бомбардовања, недостатка хране и воде, гомиле отпада и неодговарајућих услова за живот“, а помоћ и заштита сада постају скоро „немогући“.
(Блиц)
БОНУС ВИДЕО: ЛАНСИРАНЕ ХАМАСОВЕ РАКЕТЕ - Први пут после четири месеца
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
ДА ЛИ ЈЕ ТРАМП ЗАСПАО УСРЕД САСТАНКА? "Не! Погледајте, било је прилично досадно!" (ВИДЕО)
ДА ЛИ је заспао или му је само било досадно? За америчког председника Доналда Трампа, све је у оку посматрача, каже он.
30. 01. 2026. у 10:24
Коментари (0)