ПОЛИЦИЈА СПРЕЧИЛА ПОКОЉ: Хапшење у Француској - Женомрзац спремао терористички напад током проласка олимпијског пламена у Бордоу

ФРАНЦУСКА полиција ухапсила је мушкарца старог 26 година у месту Ејзин у области Жиронд недалеко од Бордоа, уз сумњу да је за четвртак припремао масовно убиство током проласка олимпијског пламена кроз Бордо.

ПОЛИЦИЈА СПРЕЧИЛА ПОКОЉ:  Хапшење у Француској - Женомрзац спремао терористички напад током проласка олимпијског пламена у Бордоу

Фото: Горан Чворовић

Осумњичени Алекс Г. је предат истражном судији и стављен у притвор. До сада није имао криминални досије у полицији. Истиче се да је симпатизер покрета "Инсел", од скраћенице "невољни самци", познатог по екстремној мржњи према женама.

Током претреса у његовом стану пронађени су пиштољ с гуменим мецима и више мобилних телефона.

Министар унтрашњих послова Жерлад Дарманен је истакао да је ухапшена особа палнирала насилну акцију и захвалио се полицајцима и запосленима у министарству на ангажовању.

Потенцијални нападач је ухваћен после пријаве да је преко интернета слао опасне поруке којима се велича масовно убиство у Калифорнији из 23. маја 2014. године.

Постоје сумње да је нападач из Бордоа хтео да на крвав начин обележи десету годишњицу овог трагичног догађаја. Данас кроз овај француски град пролази и олимпијски пламен. Ухапшени је током испитивања побио наводе да је његова планирана акција имала везе с Олимпијадом. Истицао је да је имао план за терористички напад, али није навео место. После напада је требало да изврши самоубиство.

Родбина осујећеног терористе истиче да је психолошки лабилан, али психијатри су пронаши код њега никакву патологију.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ИСТОРИЈСКА ОДЛУКА! Мечеви имају ЧЕТВРТИНЕ на Светском првенству у фудбалу у Америци, Канади и Мексику!