РИШИ СУНАК ПОТВРДИО ВАЖНУ ВЕСТ: Саопштио тачан датум избора у Великој Британији
БРИТАНСКИ премијер Риши Сунак потврдио је данас да ће се национални избори у Британији одржани 4. јула.
Foto: Jordan Pettitt/pool photo via AP
Сунак је додао да је краљ Чарлс Трећи одобрио распуштање парламента и да ће избори бити 4. јула.
Раније данас Ројтерс је пренео да је Сунак најавио да ће избори бити одржани у другој половини године.
Он се обратио новинарима испред своје канцеларије у Даунинг стриту број 10 у Лондону, где је изјавио да је његов премијерски мандат био усредсређен на обнављање економске стабилности, истичући да је Британија била суочена са ''најизазовнијим временима још од Другог светског рата''.
Сунак је навео да је пандемија вируса ковид-19 променила многе животне околности и навео да баш кад је криза с пандемијом била готова, почео је рат у Украјини који је довео до повећаних рачуна за струју.
Навео је да је њему економска стабилност на првом месту, истичући да је ''економска стабилност основа сваког будућег успеха''.
БОНУС ВИДЕО: СЛОВАЧКИ ПРЕМИЈЕР ПРЕДВИЂА СОПСТВЕНИ АТЕНТАТ - Ова фрустрација ће довести до убиства
Препоручујемо
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)