НАЧЕЛНИК ГЕНЕРАЛШТАБА ОДРЕДИО ДЕЛЕГАЦИЈУ: У Ирану покренута истрага поводом пада хеликоптера председника Раисија
НАЧЕЛНИК генералштаба иранске војске генерал-мајор Мохамад Багери одредио је делегацију која ће истражити случај пада хеликоптера у којем је био председник Ирана Ебрахим Раиси.
Фото Танјуг/АП
Истрагу која је већ отпочела на месту инцидента предводи генерал Али Абдолах, а резултати ће бити објављени после истраге, преноси ИРНА.
Како је раније саоштено, верује се да је узрок пада хеликоптера у којем се налазио председник Ирана Ебрахим Раиси технички квар летелице.
- Раиси је мученички страдао у недељу (19. маја 2024. године) услед пада хеликоптера који се догодио због техничког квара летелице - наводи се у извештају иранске државне новинске агенције.
ИРНА није прецизирала природу квара хеликоптера.
Погребни обред за иранског председника, министра спољних послова Хосеина Амира Абдолахијана и осталих који су настрадали у паду хеликоптера, обавиће се данас у Табризу, главном граду Источног Азербејџана, у 9.30 часова по локалном времену, преноси Ирна.
Раисијево тело ће касније бити однето у Техеран, пре него што буде сахрањено 23. маја у његовом родном граду Мешхаду, на североистоку Ирана.
Хеликоптер у којем су се налазили ирански председник Ебрахим Раиси и министар спољних послова Хосеин Амир Абдолахијан срушио се у недељу на северозападу Ирана, а поред њих двојице, погинуло је још шест особа.
БОНУС ВИДЕО: РУСКИ БОМБАРДЕР: Лет СУ-25 у борбеним мисијама изнад зоне сукоба у Украјини
Препоручујемо
ИРАН ТРАЖИО ПОМОЋ ОД АМЕРИКЕ НАКОН ПАДА ХЕЛИКОПТЕРА: Стигао шок одговор из Вашингтона
20. 05. 2024. у 20:58
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)