АТЕНТАТОР НА ФИЦА НИЈЕ "ВУК САМОТЊАК": Огласио се министар полиције Словачке - разматра се ова опција

МИНИСТАР унутрашњих послова Словачке Матуш Шутај-Ешток изјавио је данас да словачки званичници разматрају и могућност да на премијера Роберта Фица атентат није извршио "вук самотњак".

АТЕНТАТОР НА ФИЦА НИЈЕ ВУК САМОТЊАК: Огласио се министар полиције Словачке - разматра се ова опција

Фото Танјуг/АП

Према његовим речима, на основу оперативних информација разматра се и могућност да иза злочина стоји група људи.

-Два сата након извршења дела, извршиоцу је обрисана сва историја на Фејсбуку и комуникације, а то, по свему судећи, нису учинили ни он ни његова супруга, истакао је Шутај-Ешток, преносе словачки медији.

Он је позвао људе да престану да кују завере око атентата на словачког премијера и истакао да саучесници нису две особе из Хандлове, како се шире гласине на друштвеним мрежама.

Шутај-Ешток је, такође, именовао четири особе оптужене за претње или одобравање атентата.

Заменик премијера и министар одбране Роберт Калињак саопштио је да ће Савет за државну безбедност Словачке заседати у среду, 22. маја, да би се позабавио ситуацијом после атентата на премијера Роберта Фица.

Он је рекао да је здравствено стање словачког премијера тешко али стабилно и да су прогнозе позитивне.

Калињак је казао новинарима да су лекари на јутарњем конзилијуму утврдили да је премијер ван животне опасности, али да је његово стање тешко, пренео је портал “актуалитy”.

Лекари су, такође, одлучили да Фицо за сада не буде пребачен из болнице у Банској Бистрици.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕР: Лет СУ-25 у борбеним мисијама изнад зоне сукоба у Украјини

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

ОСВЕЖЕЊЕ, АДРЕНАЛИН И ПОРОДИЧНА ЗАБАВА: Водич кроз најбоље аква-паркове у Србији овог лета!