ПОЛИЦИЈА УПАЛА НА УНИВЕРЗИТЕТ У АМСТЕРДАМУ: Пропалестински демонстранти заузели зграду, настао прави хаос
ХОЛАНДСКА полиција упала је данас на Универзитет у Амстердаму како би растерала пропалестинске демонстранте који су претходно заузели зграду, јавила је новинска агенција АНП.
Foto: Profimedia
Полиција је на друштвеној мрежи X саопштила да је Универзитет претходно поднео пријаву против демонстраната за вандализам.
У објави се наводи да полиција обезбеђује да нико не може да уђе у зграду универзитета и тражи од демонстраната да добровољно напусте просторије, преноси Ројтерс
Раније данас холандска група која стоји иза протеста саопштила је да су пропалестински демонстранти заузели универзитетске зграде у холандским градовима Амстердам, Гронинген и Ајндховен, осуђујући израелски рат у Појасу Газе.
Портпарол Универзитета у Амстердаму потврдио је да је зграда универзитета заузета и позвао оне који нису повезани са протестом да је напусте.
Технолошки универзитет у Ајндховену је рекао да су десетине студената мирно протестовале испред те установе и да је постављено 10 до 15 шатора".
Универзитет у Гронингену није одговорио на молбу за коментар, преноси Ројтерс.
Студенти у Холандији протестују против израелског рата у Гази од прошлог понедељка, а на Универзитету у Амстердаму било је и сукоба са полицијом.
На универзитетима у Сједињеним Америчким Државама и Европи одржавају се углавном мирне демонстрације којима се позива на хитан и трајан прекид ватре.
Демонстранти захтевају и да образовне установе прекину финансијске везе са компанијама за које тврде да профитирају од угњетавања Палестинаца.
БОНУС ВИДЕО: ПРОЈЕКТИЛ РУШИ ЗГРАДУ - Погледајте шта су снимиле сигурносне камере у Белгороду
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)