ЕВРОПСКИ ЛИДЕРИ СПРЕМАЈУ РАТ СА РУСИЈОМ И КИНОМ: Показивање лажних мишића Москви и Пекингу
ЕВРОПА треба да води вешту дипломатију, а не да показује лажне мишиће и да се понаша као да је Наполеон, изјавио је бугарски економиста Кузман Илијев.
Фото: Mikhail Tereshchenko, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP/AP Photo/Andy Wong, File/Shutterstock/Илустрација
По његовим речима, Европа, која је остала без ресурса, претвара се у „стару аристократкињу са пудлом и штакама, коју нико не поштује“. Илијев се обрушио на евроатлантске европске лидере, које је назвао „бескичмењацима“.
- Данас они (европски политичари) позајмљују новац од својих земаља и Европе генерално како би њиме пумпали произвођаче оружја и олигархе који послују у области обновљиве енергије. Све се то ради на рачун фармера, произвођача и индустријских предузећа која или се гасе или беже, рецимо, у САД - констатује експерт.
У светлу свега што се дешава, по мишљењу Илијева, ти лидери једноставно спремају становништву „коначни рат са Русијом и Кином“, пошто дозвољавају распоређивање ловаца Ф-16 са потенцијалним оружјем у „помахниталој Пољској“ или „економски уништеној Украјини“.
Илијев редовно критикује идеје евроатлантизма, зелену агенду Европе и спремност појединих европских лидера да додатно распирују сукоб у Украјини у који ће, како каже, на крају бити увучен цео континент.
(Спутњик)
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (1)