КИНА УПОЗОРАВА САД: Не прелазите црвене линије...

Дејана Калинић
Дејана Калинић

26. 04. 2024. у 07:32

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе не треба да се мешају у унутрашње ствари Кине и прелазе "црвене линије", рекао је кинески министар спољних послова Ванг Ји на састанку са америчким државним секретаром Ентонијем Блинкеном.

КИНА УПОЗОРАВА САД: Не прелазите црвене линије...

Фото: Танјуг/АП

- Кинески захтеви су доследни, увек се залажемо за узајамно поштовање суштинских интереса. Сједињене Државе не би требало да се мешају у унутрашње ствари Кине, не би требало да потискују развој Кине и не би требало да прелазе црвене линије Пекинга у погледу суверенитета, безбедности и интереса Кине - рекао је Ванг Ји, а преноси кинеска централна телевизија.

Како је напоменуо министар, иако су се односи Кине и САД генерално стабилизовали, негативни фактори су и даље присутни.

- Свет гледа да ли ће Пекинг и Вашингтон радити заједно на решавању глобалних проблема или ће ући у сукоб, у којем ће обе стране изгубити - додао је он.

Блинкен се налази у посети Кини од 24. априла, већ је посетио Шангај, где се састао са секретаром локалног партијског комитета Ченом Ђинингом, представницима привреде и студентима.

Државни секретар је у четвртак допутовао у Пекинг на разговоре са Ванг Јијем. Још није саопштено да ли ће кинески председник Си Ђинпинг примити америчког државног секретара.

(РТ Балкан)

БОНУС ВИДЕО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН! Нико не може да верује шта је Рус урадио у Србији! (ВИДЕО)