КАНАДА: Шесторо ухапшених због највеће крађе у историји земље

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

17. 04. 2024. у 19:06

ПОЛИЦИЈЕ Канаде и САД ухапсиле су шесторо људи и траже још троје повезаних са крађом злата и новца у вредности од 16 милиона долара.

КАНАДА: Шесторо ухапшених због највеће крађе у историји земље

FOTO: Tanjug/AP

Ова највећа крађа злата у историји Канаде десила се прошле године када је деветоро запослених на аеродрому у Торонту "Ер Канада" из складишта украло 400 килограма злата и новчанице у вредности од 1,8 милиона долара, преноси Ројтерс.

Из полиције су саопштили да су осумњичени можда истопили украдено злато, што ће можда отежати његов проналазак, као и да су новцем добијеним од истопљеног злата купили 65 комада ватреног оружја.

Петоро осумњичених је приведено у Канади и једно у САД, а у току је потрага за још троје.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕРИ У АКЦИЈИ: Борбена мисија у правцу јужног Доњецка

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.

23. 04. 2026. у 14:21

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

КАДА ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА НИЈЕ САМО “BUZZWORD” И ШТА ЗНАЧИ ГРАДИТИ СИСТЕМЕ КОЈИ ЗАИСТА РАДЕ