БЛИНКЕН РАЗГОВАРАО СА АБАСОМ: САД подржавају формирање новог кабинета у Рамали

Тањуг

01. 04. 2024. у 23:30

АМЕРИЧКИ државни секретар Ентони Блинкен поздравио је данас у телефонском разговору са председником Палестинске самоуправе Махмудом Абасом формирање новог кабинета у Рамали.

БЛИНКЕН РАЗГОВАРАО СА АБАСОМ: САД подржавају формирање новог кабинета у Рамали

FOTO: AP/Tanjug

У саопштењу Стејт департмента се наводи да је Блинкен поновио да се САД радују сарадњи са новом владом Палестинске самоуправе, "како би се промовисали мир, безбедност и просперитет" и апеловао на имплементацију неопходних реформи. 

- Блинкне је нагласио да ревитализована самоуправа је кључ остваривања резултата палестинског народа, како на Западној обали, тако и у Гази - стоји у саопштењу, пренео је Тајмс оф Израел.

Из Абасове канцеларије су истакли да је Блинкен нагласио да ће САД "притиснути Израел да заштити цивиле у Појасу Газе, да дозоволи већи прилив хуманитарне помоћи и да ради на политичком решењу окончања конфликта који ће довести до успостављања палестинске државе у сарадњи са Палестинском самоуправом и арапским земљама".

Абас је изразио забринутост због потенцијалне офанзиве израелске војске на Рафу, где се склонило више од милион Палестинаца.
 

БОНУС ВИДЕО: ХАПШЕЊЕ У МОСКВИ -  Сумња се да је приведен један од терориста

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

„И ЈЕДАН ЈЕ МНОГО“: Удружење приређивача игара на срећу СПИС покренуло програм едукације младих