ЈАК ЗЕМЉОТРЕС У ТУРСКОЈ: Људи су истрчали на улице
ЗЕМЉОТРЕС јачине 4,7 степени по Рихтеровој скали погодио је Турску.
Фото: Танјуг/АП
Председништво за управљање катастрофама и ванредним ситуацијама саопштило је да је епицентар био ноћас у граду Елазига.
Према информацијама на сајту Председништва за управљање катастрофама и ванредним ситуацијама (АФАД), утврђено је да се земљотрес јачине 4,7 степени Рихтерове скале, чији је епицентар био у центру Елазига, догодио на дубини од 13,83 километра. Земљотрес се осетио у провинцијама Бингол, Тунчели, Малатија, Дијарбакир и Батман.
Људи су истрчали на улице.
У међувремену, неки грађани су виђени како излазе из својих домова након земљотреса.
Геолог проф. др. Окан Туисуз је у директном преносу НТВ-а говорио је о земљотресу који се догодио у Елазıгу.
- То је регион унутар подручја ударца земљотреса јачине 6,8 степени Рихтерове скале који се догодио 24. јануара 2020. године. Могуће га је сматрати накнадним потресом", рекао је Туисуз.
БОНУС ВИДЕО: СРБИ И РУСИ БЛИСКИ И У СРЦУ И У ДУШИ: Чувени руски глумац Николај Бурљајев ексклузивно за "Новости"
(Телеграф.рс)
Препоручујемо
УЧЕНИЦИ ПОЛОЖИЛИ ИСПИТ: У Краљеву одржана успешна вежба евакуације у случају земљотреса
29. 03. 2024. у 11:52
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)