ГУВЕРНЕРКА ГАГАУЗИЈЕ ЕВГЕНИЈА ГУЦУЛ: Путин обећао подршку молдавској области
РУСКИ председник Владимир Путин обећао је да ће пружити подршку молдавској аутономној области Гагаузији и народу који живи на том простору, саопштила је данас гувернерка Гагаузије Евгенија Гуцул.
Фото Танјуг/АП
-Обавестила сам Владимира Владимировича о незаконитим поступцима власти у Молдавији, које нам се свете за наш грађански положај и лојалност националним интересима, написала је Гуцул на свом каналу на платформи Телеграм након састанка са Путином током њене посете Русији.
Она је додала да је Путин "обећао да ће подржати Гагаузију и народ Гагаузије у одбрани наших легитимних права, овлашћења и позиција у међународној арени".
Гуцул се поред Путина у Москви састала и са председницом Савета Федерације Русије Валентином Марвијенко како би затражила "помоћ од Русије".
Гуцул је положила заклетву као башкан, односно гувернер Гагаузије у јулу 2023, али на свечаности нису били присутни највиши званичници Молдавије, као ни њена претходница Ирина Влах.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ УНИШТИЛИ ПРВИ АБРАМС: Амерички тенк у пламену
Препоручујемо
ЗАПАД УВЕК ИГНОРИСАО РУСКЕ ИНТЕРЕСЕ: Путин саопштио важну одлуку Москве
07. 03. 2024. у 17:59
ПУТИН О ВЕШТАЧКОЈ ИНТЕЛИГЕНЦИЈИ: Не верујем у смак света због њеног развоја
06. 03. 2024. у 23:00
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Шок: "Цеца је дала отказ комплетном обезбеђењу - видела је фотографију шта су радили"
"ЈЕДНА птичица ми је рекла да је отпустила оне раднике обезбеђења."
22. 04. 2026. у 15:33
Коментари (0)