ГЛАВНИ РУСКИ ОБАВЕШТАЈАЦ: САД и Британија припремају снаге за субверзивну делатност против Русије
СЈЕДИЊЕНЕ Државе и посебно Велика Британија учествују у припреми снага за специјалне операције за субверзивне активности против Русије, рекао је директор Спољно-обавештајне службе Русије Сергеј Наришкин.
Фото: ЕПА/Депоситпхотос
Што се тиче САД, додао је Наришкин, оне се баве формирањем широке обавештајне мреже на територији Украјине и у другим земљама, укључујући оне које се граниче са Русијом.
-То да су америчке обавештајне службе учествовале у обуци и сарадника специјалних служби Украјине је очигледна чињеница, рекао је он.
Наришкин је у емисији „Соловјов лајв“ чији су делови објављен на ТВ „Русија 1“ рекао и да су гасоводе „Северни ток“ и „Северни ток 2“ у ваздух дигли Англосаксонци.
-Имали смо посредне знаке ко је то урадио, мада су то показали сами актери. Мозаик је сложен, рекао је он.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - РУСИ УНИШТИЛИ ПРВИ АБРАМС: Амерички тенк у пламену
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)