"ПОМНО ЋЕМО ПРАТИТИ": Захарова открила од чега ће зависити став Русије након уласка Шведске у НАТО

Дејана Калинић
Дејана Калинић

28. 02. 2024. у 16:28

КОРАЦИ Русије након приступања Шведске НАТО-у зависиће од конкретних акција Стокхолма у алијанси, рекла је портпаролка руског министарства спољних послова Марија Захарова.

ПОМНО ЋЕМО ПРАТИТИ: Захарова открила од чега ће зависити став Русије након уласка Шведске у НАТО

Фото: Танјуг/АП/Ансплеш

- Помно ћемо пратити шта ће (тачно) Шведска урадити, како ће своје чланство у пракси имплементирати. Сходно томе, изградићемо нашу политику одговора, кораке одговора војно-техничке или друге природе како бисмо предухитрили настајање проблема - рекла је Захарова на конференцији за новинаре, преноси РИА Новости.

Мађарски парламент је у понедељак ратификовао захтев Шведске за улазак у НАТО. Приликом коначног гласања 188 посланика је било за, шест је било против, а четири посланика нису гласала.

Блумберг је раније пренео да се церемонија приступања Шведске НАТО-у одлаже и да се највероватније неће одржати до следеће недеље.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: КРЗНЕНИ ЧЛАН РУСКЕ АРМИЈЕ: Пас Жужик помаже противваздушној јединици руске војске

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ЦЕО ТЕНИС У ШОКУ: Чувена тенисерка уградила вештачке груди, а онда је откривено и ово! (ФОТО)