НЕБЕНЗЈА КРИТИКОВАО АМЕРИКАНЦЕ: Напади на Јемен и Ирак директна претња по међународни мир
СТАЛНИ представник Русије при Уједињеним нацијиама Василиј Небензја изјавио је данас да амерички напади на циљеве у Јемену и Ираку представљају директну претњу међународном миру и безбедност.
Василиј Небензја, Фото АП
- Не сумњамо да недавни амерички напади на циљеве у Ираку и Јемену, ма како Вашингтон покушава да их оправда, представљају директну претњу међународном миру и безбедности и подривају светски поредак заснован на супремацији универзалног међународног права и централну улогу Уједињених нација - рекао је Небензја на седници Савета безбедности УН, преноси РИА.
Додао је да су само у последњих месец дана израелски авиони више пута напали међународне аеродроме у Дамаску и Алепу.
- Мете америчких ваздушних удара били су објекти и положаји Оружаних снага Сирије на истоку земље, где сиријска војска наставља тврдоглаву борбу против бораца ИСИС-а - рекао је Небензја.
Додао је да су напади на територију Сирије "грубо кршење суверенитета и основних норми међународног права".
БОНУС ВИДЕО: ПОТОПЉЕНИ ПУТЕВИ, АУТОМОБИЛИ ПОД ВОДОМ - Ванредна ситуација на југу Индије
Препоручујемо
ИЗНЕНАДИЋЕ ВАС: Који су предмети НАЈПРЉАВИЈИ - више бактерија него на ве-це шољи
24. 02. 2024. у 14:46
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)