ЦРНА СТАТИСТИКА У ИНДИЈИ: Број погинулих ходочасника у несрећи са трактором порастао на 23
БРОЈ погинулих у несрећи у Индији када се трактор са приколицом који је превозио хиндуистичке ходочаснике преврнуо и пао у језеро порастао је на 23, укључујући осморо деце, саопштиле су данас индијске власти.
FOTO: Tanjug/AP/Prakash Adhikari
Званичници су рекли да је најмање девет особа повређено, од којих неке теже.
Претходно је саопштено да је у несрећи погинуло најмање 15 људи.
У приколици је било око 40 ходочасника који су ишли ка реци Ганг, када је трактор слетео са пута у округу Касгањ у држави Утар Прадеш на северу Индије, преноси АП.
Прве информације до којих се дошло истрагом указују да се трактор кретао великом брзином пре него што је возач изгубио контролу.
Власти у Индији су забраниле превоз путника у тракторским приколицама, али се у руралним деловима Индије та забрана углавном крши.
У сличној несрећи 2022. године, 26 људи је погинуло, такође у Утар Прадешу.
БОНУС ВИДЕО: КРЗНЕНИ ЧЛАН РУСКЕ АРМИЈЕ - Пас Жужик помаже противваздушној јединици руске војске
Препоручујемо
ПОГИНУЛО 15 ХОДОЧАСНИКА: Трактор са приколицом се преврнуо и пао у језеро на северу Индије, међу погинулима има и деце
24. 02. 2024. у 11:39 >> 11:41
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)