"НИКО НЕ ЗОВЕ ПОЛИЦИЈУ, СВАКО РАДИ ШТА ХОЋЕ" Захарова: Слобода на амерички начин одрешила руке злу и неонацизму

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

18. 02. 2024. у 19:48

АМЕРИЧКО тумачење слободе омогућило је изражавање неонацистичких ставова, родних експеримената на деци и других штетних појава које је човечанство некада табуисало, изјавила је портпарол руског Министарства спољних послова Марија Захарова.

НИКО НЕ ЗОВЕ ПОЛИЦИЈУ, СВАКО РАДИ ШТА ХОЋЕ Захарова: Слобода на амерички начин одрешила руке злу и неонацизму

FOTO: AP/Tanjug

Захарова је на свом каналу на Телеграму подсетила да представници САД у УН гласају против резолуције о борби против глорификације нацизма и неонацизма, позивајући се на „кршење слободе говора и окупљања“.

Она је додала да је у суботу у америчком граду Нешвилу одржан марш неонацистичке групе „Блоод Трибе“. Бела кућа, јавне организације, па чак и Израел ће после овога ћутати, сматра Захарова. Чак и становници града углавном доживљавају овај марш „као забаву и једноставно га снимају својим телефонима, као неки маскембал за Ноћ вештица, геј-параду или параду за Дан захвалности“.

- Нико не зове полицију: то је слобода, свако ради шта хоће. Али испоставља се да се то односи искључиво на силе зла – као што су неонацизам, родни експерименти над децом, легализација наркотика, сатанизам итд. Слобода на амерички начин дала је одрешене руке свему ономе што је за човечанство било табу и отерано као зли дух у лампу, наизглед заувек бачено у море - написала је Захарова.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: КРЗНЕНИ ЧЛАН РУСКЕ АРМИЈЕ - Пас Жужик помаже противваздушној јединици руске војске

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Ћерка Луке Модрића више личи на Луку Модрића - од Луке Модрића (ФОТО)