ПРАВЕ РАЧУН БЕЗ КРЧМАРА: У Каиру "преговори" о примирју без Хамаса
ЗВАНИЧНИЦИ Израела, САД, Египта и Катара окупили су се данас у Каиру како би покушали да закључе примирје у Појасу Газе, али представници Хамаса нису послали своју делегацију.
Фото Танјуг/АП
"Учесници ових преговора траже формулу која ће бити прихватљива за Хамас. Из Хамаса поручују да је могуће потписати споразум само ако је израелска страна посвећена окончању рата и повлачењу својих снага из Појаса Газе", изјавио је неименовани званичник те палестинске организације, преноси Ал Џазира.
Палестински званичник је потврдио да је Хамас изразио бојазан да ће Израел обновити ратне операције након што буду ослобођени израелски заробљеници.
Званичник Хамаса је рекао за Ал Џазиру да њихова делегација није присутна на разговорима у Каиру.
"Још увек чекамо резултате текућег састанка у Каиру, а комуникација се наставља са посредницима", рекао је неименовани званичник Хамаса.
Препоручујемо
ИДФ: Десетине Хамасових оперативаца откривено у цивилном склоништу у Кан Јунису
13. 02. 2024. у 17:35
РАЗБИЈЕНИ ХАМАСОВИ БАТАЉОНИ: Бројност снага преполовљена у израелским нападима
12. 02. 2024. у 15:32
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)