ШЕФ ПЕНТАГОНА У БОЛНИЦИ: Остин отказао пут у Брисел
АМЕРИЧКИ министар одбране Лојд Остин отказао је пут у Брисел где је требало да учествује на састанцима са другим министрима одбране држава чланица НАТО-а, изјавио је данас амерички званичник, дан након што је шеф Пентагона примљен у болницу.
Танјуг
Званичник, који није желео да буде именован, рекао је да ће састанак о одбрамбеним потребама Украјине, познат као Украјинска контакт група, бити одржан виртуелно, пренео је Ројтерс.
Остин је требало да отпутује на састанак министара одбране држава чланица НАТО у Бриселу и одвојени састанак са савезницима посвећен томе како да се настави подршка Украјини. Остин (70), одведен је јуче у Војно-медицински центар Волтер Рид због "симптома који указују на појаву проблема са бешиком", а дужности је пренео својој заменици Кетлин Хикс.
Остин (70) је 22. децембра примљен у национални Војни медицински центар у Мериленду Волтер Рид ради лечења рака простате. У болницу се поново вратио 1. јануара због насталих компликација, међу којима су и уринаре инфекције. Информација о његовој хоспитализацији откривена је тек четири дана касније, а Пентагон у међувремену није прецизирао због чега је министар задржан на лечењу до 9. јануара.
Пре неколико дана најављено је да ће Остин сведочити пред Конгресом 29. фебруара у вези с тим што није открио своју дијагнозу рака и накнадну хоспитализацију.
Препоручујемо
БАЈДЕН ШОКИРАО ИЗЈАВОМ О РУСКОМ ЛИДЕРУ: Путин има веће циљеве од Украјине
12. 02. 2024. у 09:12
ДА ЛИ ЈЕ ОВО КРАХ ЗЕЛЕНСКОГ? Бивши аналитичар ЦИА: Смена Залужног знак пораза Украјине
11. 02. 2024. у 17:11
МАКРОН ОДЛОЖИО ПОСЕТУ УКРАЈИНИ : На чекању фонд од 200 милиона евра за цивилне пројекте
11. 02. 2024. у 16:07
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЈОВАНИН НОВИ ДЕЧКО: Спортиста, бизнисмен, син југословенског рекордера (ФОТО)
ВОДИТЕЉКА Јована Јеремић већ неко време ужива у љубави са боксером Милошем Стојановићем Тигром, сином југословенског кикбоксера Гидре који је поставио светски рекордер.
04. 12. 2025. у 12:31
Коментари (0)