НАТО ЖЕЛИ СВЕТСКИ РАТ: Столтенберг припрема јавно мњење

Novosti online

05. 02. 2024. у 15:25

ИЗЈАВЕ генералног секретара НАТО-а Јенса Столтенберга о Русији и Кини говоре о жељи Алијансе да покрене светски рат, пише „Глобал тајмс“.

НАТО ЖЕЛИ СВЕТСКИ РАТ: Столтенберг припрема јавно мњење

Фото: ЕПА/Shutterstock/илустрација

- То је јавна припрема јавног мњења за ескалацију сукоба у Украјини у светски рат - наводи се у чланку.

Лист пише да Столтенберг више не ограничава украјинску кризу у оквирима Европе, већ га разматра као глобални геополитички сукоб.

- Када НАТО почне да се шири у Азији, то не само да може да погорша глобалне геополитичке тензије, већ може да доведе и до ескалације трке у наоружању и регионалних сукоба. Опасност од рата неизбежно ће се повећавати како Алијанса буде напредовала и ширила се - истиче се у чланку.

Раније је Столтенберг у Сједињеним Америчким Државама назвао Кину најозбиљнијом претњом у дугорочној перспективи, а њеног северног суседа најважнијом од свих.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

ЖЕСТОКО СЕ УВРЕДИЛА: Ђорђе Давид четири месеца није причао са Снежаном Ђуришић - рокер открио детаље