БЕЈРУТ ОДБИО ПРЕДЛОГ ТЕЛ АВИВА: Хезболах неће да се повуче из региона ка Израелу
ЛИБАНСКИ министар спољних послова Абдулах Боу Хабиб рекао је да је Либан одбацио предлог Тел Авива да се Хезболах повуче из региона који се граниче с Израелом, што би омогућило израелским насељеницима да се врате у своје домове.
Фото Танјуг/АП
-Одбили смо израелски пројекат јер желимо целовито решење, а то је разграничење између нас, како је нацртано 1923. године и потврђено у споразуму о прекиду ватре, рекао је Хабиб, пренела је Анадолија.
Он је додао да желе да врате фарме Шеба и брда Кфархуба која су, како истиче, либанска, и да Израел престане с ваздушним, поморским и копненим "прекршајима".
Од 7. октобра, скоро свакодневно се воде сукоби између Хезболаха и Израела, након што је избио рат између Израела и Хамаса.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике
Препоручујемо
АМЕРИЧКИ СТРАТЕШКИ БОМБАРДЕРИ ПОЛЕТЕЛИ: Пентагон најавио масован удар на Хуте у наредних 48 часова (ВИДЕО)
02. 02. 2024. у 19:25 >> 20:24
ОБОРЕНА БАЛИСТИЧК РАКЕТА ИЗНАД ИЗРАЕЛА: Хути послали пројектил на луку Елијат(ВИДЕО)
02. 02. 2024. у 18:50
ХУТИ ЗАПРЕТИЛИ: Прекинућемо оптичке каблове који повезују Европу и Азију (ВИДЕО)
02. 02. 2024. у 16:33
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)