ХУТИ НАПАЛИ АМЕРИЧКИ ВОЈНИ БРОД: Сукоб у Аденском заливу
ЈЕМЕНСКИ Хути су објавили да су напали амерички војни транспортни брод у Аденском заливу.
Фото printscreen youtube Future Technology of Military
Војни портпарол јеменских побуњеника навео је да њихови борци настављају да узвраћају америчким и британским снагама у Црвеном мору и Аденском заливу.
Раније данас амерички вице адмирал Бред Купер, командант флоте на Блиском истоку је оптужио Иран за умешаност у нападе Хута на бродове.
-Иран је врло директно умешан у нападе јеменских Хута на теретне бродове у Црвеном мору, након израелског напада на палестински Хамас, рекао је командант америчке морнарице за Блиски исток, казао је Купер.
Он је потврдио да су се напади повезани са ранијим иранским претњама, које су се тицале само Персијског залива и Ормуског мореуза, сада проширили на већи део Блиског истока.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике
Препоручујемо
АМЕРИЧКИ ВИЦЕАДМИРАЛ: Иран директно умешан у нападе Хута на теретне бродове
22. 01. 2024. у 18:33
РАСТЕ НАПЕТОСТ У ЦРВЕНОМ МОРУ: Северни морски пут постаје алтернатива Суецком каналу
17. 01. 2024. у 00:30
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (1)