АМБАСАДА РУСИЈЕ У ЛОНДОНУ: Сунак као Џонсон, Кијев поново остао без шансе да из сукоба изађе уз помоћ преговора

КИЈЕВ је новим споразумом о сарадњи с Лондоном у сфери безбедности остао без шансе да из сукоба изађе преговарачким путем, саопштено је из Амбасаде Русије у Великој Британији.

АМБАСАДА РУСИЈЕ У ЛОНДОНУ: Сунак као Џонсон, Кијев поново остао без шансе да из сукоба изађе уз помоћ преговора

Фото Танјуг/АП

-Лондон наставља да посматра Украјину као геополитички инструмент усмерен против Русије. Британско-украјински споразум потписан у Кијеву сведочи о томе да Украјини не остављају шансе да изађе из сукоба преговарачким путем, чинећи је 'монетом за поткусуривање' у авантурама Англосаксонаца у Евроазији, наведено је у саопштењу.

Премијер Велике Британије Риши Сунак је у петак посетио Кијев, где је објаво да Лондон издваја 3,2 милијарде долара за помоћ Украјини током 2024. године. Потписан је и десетогодишњи споразум о сарадњи Велике Британије и Украјине у сфери безбедности.

-Овога пута је Риши Сунак обећао да ће издвојити више средстава за куповину смртоносног наоружања, укључујући ракете далког домета и офанзивне дронове. Те испоруке неће променити укупан однос снага и катастрофалан исход сукоба за Украјину, али ће допринети одуговлачењу борбених дејстава и њиховој жестини, односно новим жртвама. Лицемерно у том смислу изгледају "крокодилске сузе" британског руководства због разорене будућности Украјине, оцењено је у Амбасади.

sputnikportal.rs

БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (1)

ЛЕТОВАЊЕ У СРБИЈИ: Језера која опуштају тело и ум од модерног начина живота - Одмор за памћење!