"ТО БИ БИЛА ОБЈАВА РАТА": Стигло драматично упозорење Лондону из Москве

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев упозорио је Лондон да би распоређивање британског војног контингента у Украјини значило објаву рата Русији.

ТО БИ БИЛА ОБЈАВА РАТА: Стигло драматично упозорење Лондону из Москве

Фото: Shutterstock/Илустрација

Медведев се огласио поводом вести да је британски премијер Риши Сунак допутовао у посету Кијеву како би потписао „историјски споразум у сфери безбедности“.

- Како би западна јавност реаговала на то да се британска делегација у центру Кијеву нађе на удару касетне муниције, као што је био случај са цивилима у нашем Белгороду? Надам се да наши вечити непријатељи, дрски Британци схватају да ће распоређивање њиховог званичног војног контингента у Украјини значити објаву рата нашој земљи - написао је Медведев на Телеграму.

Раније је Ројтерс саопштио да ће Лондон и Кијев потписати „историјски“ споразум о сарадњи у сфери безбедности, а Велика Британија ће такође повећати војно финансирање Украјине.

EPA/ALEXANDER ASTAFYEV / SPUTNIK

Подсећамо, Оружане снаге Украјине су 30. децембра 2023. године гранатирале центар Белгорода, користећи две ракете са касетном муницијом и гранате испаљене из вишецевних ракетних лансера чешке производње.

Погинуло је 25 људи, укључујући петоро деце, док је више од 100 цивила рањено, а оштећено је на десетине стамбених и цивилних објеката. Дан касније руска војска је саопштила да су као одговор на то изведени напади на војне објекте Украјине, између осталог у Харкову, и да је нанела значајне губитке украјинској страни.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (1)

ХАОС ПРЕД МУНДИЈАЛ Смањује се број репрезентација које учествују на Светском првенству у фудбалу 2026?!