СРПКИЊА СЕ ЈАВИЛА ИЗ ШВЕДСКЕ НАКОН УПОЗОРЕЊА НА РАТ: Прете одузимањем држављанства онима који неће да иду (ВИДЕО)
УПОЗОРЕЊЕ двојице шведских министара Карл-Оскар Болина и Пала Јонсона да се њихови сународници припреме за рат у Шведској изазвало је забринутост међу становништвом и оптужбе опозиције да се беспотребно диже паника.
Foto:АП/Курир телевизија
Да ли има панике у држави која је после два века мира и неутралности пред вратима НАТО-а, говорила је у јутарњем програму Курир телевизије Гордана Антуновић, оснивачица удружења Creative Communication Initiative, која се укључила у програм из Гетеборга.
Потврдила је да су упозорења за припрему за рат изазвала одређене реакције, али да је њен утисак да то није у таквом интензитету како се приказује у медијима.
- Ја прво морам да се оградим да нисам никакав експерт и ово говорим из угла обичног грађанина ове земље који живи овде већ 23 године. Мислим да је мало претерано то што медији изјављују да ће бити рата, као што то обично бива пред таква нека дешавања - рекла је Антуновићева и додала:
- Министар овде јесте изјавио да би Шведска требало да се спреми за рат, а војска и полиција су уз њега. Међутим, у неким разговорима са људима с којима ја живим и радим, апсолутно није прихватљиво то да Шведска ратује. Притом, оно што је мало потресло људе који су дошли овде и добили држављанство Шведске је то да је УЛФ изјавио да је могуће да се одузима држављанство онима који не буду желели да учествују у могућем рату.
Фото:АП/Курир телевизија
Реакције на упозорење министара су утолико интензивније због тога што Шведска није ратовала јако дуго:
- Знате како, јако дуго Шведска није ратовала и у ову земљу је дошло много људи са ратних подручја, тако да су Швеђани хтели, не хтели и прихватили и нас који смо дошли са одређеним траумама и можда и са том нашом децом расли и понешто сазнали о рату, али на њихову срећу никад нису били у томе. Мислим да су друштвене мреже исто тако пуно урадиле да та деца и ти млади људи схвате да прети некаква опасност и чини ми се да је у почетку то изазвало неки национални понос или већ како да га назовемо, међутим, код њих, или бар оно што ја видим, разум преовладава и уопште не верујем у то да би они желели да иду у рат.
(Курир)
Препоручујемо
"СПРЕМИТЕ СЕ ЗА РАТ" Шведска у страху, министри издали драматично упозорење грађанима
09. 01. 2024. у 08:11
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)