МАДУРО КРИТИКОВАО МИЛЕЈА: Одбијање Аргентине да се придружи БРИКС-у - веома погрешан корак

Тањуг

01. 01. 2024. у 22:48

ОДБИЈАЊЕ Аргентине да се придружи БРИКС-у представља веома погрешан корак усмерен против саме те земље, изјавио је венецуелански председник Николас Мадуро.

МАДУРО КРИТИКОВАО МИЛЕЈА: Одбијање Аргентине да се придружи БРИКС-у - веома погрешан корак

Фото: Профимедиа/Илустрација

Мадуро је рекао за "Монд дипломатик" да је потез аргентинског председника Хавијера Милеја једна од, како је навео, "најглупљих ствари" које је он урадио против Аргентине.

Милеј делује против Аргентинаца, против аргентинских радника и бизнисмена, истакао је Мадуро, оцењујући да ће аргентински председник вратити Аргентину у 19. век и претворити је у, како је навео, "вазала империјалног униполарног света, нову колонију из Јужне Америке".

Милеј је крајем 2023. године послао писмо лидерима земаља БРИКС-а у којем одбија улазак Аргентине у ту организацију.

БОНУС ВИДЕО: КРЗНЕНИ ЧЛАН РУСКЕ АРМИЈЕ - Пас Жужик помаже противваздушној јединици руске војске

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (2)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута