"ЧОВЕЧАНСТВО ЈЕ У БОЛУ" Гутерес: Нека 2024. буде година обнове поверења и враћања наде

Тањуг

28. 12. 2023. у 23:16

ГЕНЕРАЛНИ секретар Уједињених нација Антонио Гутерес позвао је данас у видео-поруци да 2024. буде година обнове поверења и враћања наде након 2023. која је била, како је навео, година огромне патње, насиља и природних непогода узрокованих климатским променама.

ЧОВЕЧАНСТВО ЈЕ У БОЛУ Гутерес: Нека 2024. буде година обнове поверења и враћања наде

FOTO: Tanjug/AP

Гутерес је упозорио да су ратови у свету све бројнији и катастрофалнији и да због тога 2024. мора да буде година за обнову поверења и враћање наде, пренео је ТАСС.

- Човечанство је у болу. Наша планета је у опасности - упозорио је Гутерес.

Генерални секретар је подсетио да је 2023. била најтоплија година у историји и да су људи широм света погођени растућим сиромаштвом и глађу.

- Морамо се побринути и да нове технологије, као што је вештачка интелигенција, буду снага добра - навео је Гутерес.

Он је на крају видео поруке пожелео срећну и мирну Нову годину.

 

БОНУС ВИДЕО: КРЗНЕНИ ЧЛАН РУСКЕ АРМИЈЕ - Пас Жужик помаже противваздушној јединици руске војске

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО

ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО

ВЕЋ више од недељу дана, из Техерана и остатка Ирана стижу драматичне слике уништених складишта горива и стубова црног дима који су настали услед израелско-америчког бомбардовања. Али једно место у северном Персијском заливу остало је нетакнуто.

10. 03. 2026. у 21:47

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена