"ХВАЛА ВАМ ШТО ЈАЧАТЕ РУСИЈУ!" Медведев послао поруку Европи

Новости онлајн

19. 12. 2023. у 21:38

БРУТО домаћи производ (БДП) у Русији расте, док европска економија клизи у рецесију, изјавио је заменик председника Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев.

ХВАЛА ВАМ ШТО ЈАЧАТЕ РУСИЈУ! Медведев послао поруку Европи

FOTO: AP/Tanjug

- Дванаести пакет санкција ЕУ против Русије ступио је на снагу. У међувремену, европска економија незадрживо клизи у рецесију - написао је Медведев на друштвеној мрежи „Икс“.

Он је као пример навео БДП Немачке који је пао 0,2 одсто у другом кварталу, а 0,3 одсто у трећем кварталу „на годишњем нивоу“. Медведев је скренуо пажњу и на пад БДП-а Француске, истакавши да би тако „суморан пад“ БДП-а земаља ЕУ могао да траје до средине 2024. године.

- Са друге стране, БДП Русије порастао је 5,5 одсто на годишњем нивоу у трећем кварталу и 7,8 одсто у другом кварталу. Сада је време да се размисли о новом пакету санкција против наше земље. ЕУ, хвала на расту руске економије - поручио је Медведев.

Европска унија је 18. децембра увела нови пакет антируских санкција које укључују економска и персонална ограничења, укључујући забрану увоза руских дијаманата. Персоналне санкције уведене су за 147 лица, међу којима 61 физичких и 86 организација.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО:

ПОСТИ СЕ ЗАРАД ВИШЕГ ЦИЉА: Слава се слави у знаку светитеља, остало је сувишно

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!

"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!

ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.

25. 01. 2026. у 13:20

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

ХРВАТСКИ ХУЛИГАНИ НАПАЛИ СРБЕ - ДЕВЕТ ХРВАТА ЗАВРШИЛО У БОЛНИЦИ: Детаљи туче навијача у Тузли