АНАЛИТИЧАР ЦИА: Амерички генерали у Украјини нису квалификовани

ВАШИНГТОН не може да пружи Украјини квалификовану консултантску помоћ по питањима вођења оружаног сукоба.

АНАЛИТИЧАР ЦИА: Амерички генерали у Украјини нису квалификовани

Припадници КФОР / Фото Косово онлајн

До овог закључка је дошао амерички војни експерт, бивши службеник америчке Централне обавештајне агенције (ЦИА) Лари Џонсон, рекавши то у интервјуу за YouTube-канал Judging Freedom.

Према Џонсоновим речима, САД нису биле укључене у сукоб овог интензитета са јаким противником од Другог светског рата. Дакле, ниједан амерички генерал, чак ни најискуснији и најсофистициранији, никада у животу није командовао комбинованим оружаним операцијама против непријатеља исте снаге. То, наравно, утиче на квалитет „консалтинга“.

-Америчко давање савета о овом рату је као да имате 70-годишњег инструктора вожње из ваше локалне школе који подучава возаче Формуле 1 како да возе тркачки аутомобил. Немају квалификације, нагласио је бивши саветник CIA.

Раније је америчка штампа писала да ће Вашингтон у Украјину послати генерал-потпуковника Антонија Агута, који ће учествовати у изради нове војне стратегије за украјинске оружане снаге.

Фото: Танјуг/АП

У војсци САД, 57-годишњи генерал-потпуковник Антонио Алзона Агуто млађи, дипломац реномиране Академије Вест Поинт, сматра се једним од најискуснијих војсковођа.

Командовао је 1. армијом Оружаних снага САД, учествовао у борбеним дејствима у Ираку и Авганистану, али на оба места Американци нису имали посла са таквим непријатељем као што је руска армија, па је тешко не сложити се са Џонсоном у погледу сумњи у стварно искуство америчких војних саветника.

(ТВ Фронт)

БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

НЕ, НЕ, САМО ТО НЕ! Црвена звезда сазнала ужасне вести пред први меч у квалификацијама за Лигу шампиона