(УЗНЕМИРУЈУЋЕ) ОСУО ПАЉБУ ПО ЕРДОГАНУ, ПА ДОЖИВЕО СРЧАНИ: Турски посланик два дана после инцидента преминуо у болници (ВИДЕО)
ОПОЗИЦИОНИ посланик у турском парламенту Хасан Битмез, члан Фелисити партије, преминуо је у данас у градској болници у Анкари, два дана пошто је доживео срчани напад у парламенту пошто је завршио говор у којем је критиковао владину политику према Израелу, саопштио је турски министар здравља Фахретин Коча.
Фото: Принтскрин/Јутјуб/ New York Post
На снимку турског парламента види се како 54-годишњи Битмез пада на под после говора у ком је критиковао владајућу Партију правде и развоја (АКП) председника Реџепа Тајипа Ердогана због трговине Турске са Израелом упркос рату у Гази.
- Дозвољавате да бродови иду у Израел и бесрамно то називате трговином. Ви сте саучесник Израела - рекао је Битмез у говору после постављања транспарента на подијуму са натписом Убица Израела; сарадник АКП.
- Имате крв Палестинаца на рукама, ви и ваши сарадници. Ви доприносите свакој бомби коју Израел баци на Газу - рекао је он посланицима током дебате о буџету министарства спољних послова за 2024. годину.
Турски министар здравља је после седнице у уторак саопштио да је ангиографија открила да су две главне вене у срцу Битмеза биле потпуно зачепљене.
- Срце је престало да му куца, реанимиран је у парламенту и пребачен у року од 20 минута у болницу, где га је медицинска машина одржавала у животу - рекао је Коча.
Мала исламистичка странка Саадет придружила се главном опозиционом блоку који је подржао Ердогановог опонента Кемала Киличдароглуа на председничким изборима у мају ове године.
Битмез, који је дипломирао на каирском универзитету Ал Азхар, био је председник Центра за истраживање Исламске уније, пренео је Блиц.
БОНУС ВИДЕО: ПОТРАГА ЗА ТЕЛИМА У РУШЕВИНАМА КАН ЈУНИСА: Локално становништво извлачи мртве и рањене
Препоручујемо
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)