НАСТАВАК ХИТНЕ СЕДНИЦЕ ГЕНЕРАЛНЕ СКУПШТИНЕ УН: Разговор о Гази заказан за 12. децембар

ХИТНА специјална седница Генералне скупштине Уједињених нација о Гази биће настављена 12. децембра, саопштила је прес-служба председника Генералне скупштине Дениса Френсиса.

НАСТАВАК ХИТНЕ СЕДНИЦЕ ГЕНЕРАЛНЕ СКУПШТИНЕ УН: Разговор о Гази заказан за 12. децембар

Фото АП

Председник Френсис управо је обавестио државе чланице да ће сазвати 45. пленарни састанак 10. хитне специјалне седнице Генералне скупштине за уторак, 12. децембар 2023. године, саопштила је прес-служба, пренео је ТАСС.

Ниједна држава нема право вета у Генералној скупштини УН.

Резолуције Генералне скупштине УН нису обавезујуће, али имају одређену политичку тежину.

Од 1950. године до данас хитне специјалне седнице Генералне скупштине сазиване су само 10 пута.
 

БОНУС ВИДЕО: КРЗНЕНИ ЧЛАН РУСКЕ АРМИЈЕ - Пас Жужик помаже противваздушној јединици руске војске

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у

РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у

ПРЕ отприлике десет година, рат у Сирији помогао је да се створи неочекивано партнерство на Блиском истоку између Турске и Русије. Међутим, оно се сада распада, тврди Њујорк тајмс. Наиме, Турска снажно помаже Украјини да створи упориште у делу света где је руски председник Владимир Путин раније уживао значајан утицај.

08. 06. 2026. у 09:25

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

Бесплатно свакодневно банкарство за милион и по грађана Србије