ПРЕГОВОРИ ПОД УСЛОВИМА КИЈЕВА - НЕРЕАЛНО Песков: Украјина више није главна брига Америке
ПРЕГОВОРИ Русије и Украјине под условима Кијева су апсолутно нереалан сценарио, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
Фото: ЕПА
- То је апсолутно нереално - рекао је Песков новинарима.
Подсетимо, заменик саветника америчког председника за националну безбедност Џонатан Фајнер изјавио је да САД желе да наредне године издејствују да Русија почне преговоре са Украјином под условима Кијева.
Он је, такође, рекао да Украјина није главна брига Америке.
- Американци су веома прагматични људи и нормално је да њихов главни циљ - њихово благостање. Украјина треба да схвати да они нису главна брига Америке. Главно питање за Америку увек су били Американци, па чак и по цену живота великог броја тих истих Украјинаца - рекао је Песков.
Подсетимо, амерички државни секретар Ентони Блинкен је рекао да од укупног обима помоћи Кијеву, 90 одсто је отишло на производњу оружја у самој Америци, чиме је осигуран раст економије. Због тога је неопходно, додао је он, да Америка настави да испоручује војну помоћ Украјини.
Песков је рекао и да управо Американци зарађују милијарде долара од скупих енергената које испоручују Европи.
- Американци себи обезбеђују радна места, веће порезе, осигуравају наруџбинама производњу муниције, војне технике итд. То је слаткоречиво признање. Нажалост, у случају Украјине по цену живота Украјинаца - навео је Песков, додајући да то у Кијеву и даље не разумеју.
БОНУС ВИДЕО: ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике
(Спутњик)
Препоручујемо
ВЕЛИКА АНАЛИЗА СИ-ЕН-ЕН-а: Путин може да прогласи победу у Украјини? Oво је тренутак који је руски председник чекао
07. 12. 2023. у 20:57 >> 15:51
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)