БЕЗ КОНСЕНЗУСА О УКРАЈИНИ: Орбан се састаје са Макроном

Novosti online

05. 12. 2023. у 16:04

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан састаће се у четвртак у Паризу са француским председником Емануелом Макроном, уочи самита лидера ЕУ, изјавио је данас портпарол мађарског премијера.

БЕЗ КОНСЕНЗУСА О УКРАЈИНИ: Орбан се састаје са Макроном

Фото: Профимедиа

Орбан је у понедељак затражио да се на предстојећем самиту лидера Европске уније следеће недеље избегне доношење било какве одлуке о давању зеленог светла Украјини за преговоре о чланству, као и да се избегне доношење одлуке о планираном буџету, који укључује 50 милијарди евра економске помоћи Кијеву, подсећа Ројтерс.

Такав став Орбана у супротности је са ставом Европске комисије, која је прошлог месеца дала препоруку да лидери ЕУ дају ''зелено светло'' Украјини да започне преговоре о придружењу.

Међутим, да би се таква одлука усвојила, потребна је једногласна подршка земаља чланица ЕУ.

БОНУС ВИДЕО: Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута